«

»

Gru 15

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Dzień 6 grudnia od wielu już lat kojarzony jest niezmiennie ze Świętym Mikołajem. Na pamiątkę biskupa św. Mikołaja z Miry, tego dnia wręczamy sobie wzajemnie drobne prezenty, które są oznaką sympatii i troski.  Postać Mikołaja kojarzy się wszystkim z czerwonym strojem, długą białą brodą, z dużym workiem wypchanym prezentami. Taki wizerunek został prawdopodobnie wykreowany w latach 20-tych XX wieku. 6 grudnia panował  w naszej szkole  szczególny klimat. Tego dnia  uczniowie  przyszli do  szkoły  z elementem czerwonym w swoim ubiorze posiadając czapki mikołajowe. Uczniowie klas I, II,III brali udział w  rozgrywkach sportowych. To był dzień pełen miłych zaskoczeń, ciepłych słów i niesamowitych rzeczy.

 Iwona Walasek