«

»

Gru 08

„SKS on Tour” w Karlinie

16 listopada 2018r. w ramach działalności Szkolnego Klubu Sportowego odbyło się w Karlinie wydarzenie sportowe „SKS on Tour”.  Z naszej szkoły uczestniczyło w nim 100 uczniów z klas IV-VIII.
Głównym założeniem „SKS on Tour” była realizacja tzw. obwodów stacyjnych, podczas których uczestnicy poznawali nowe formy aktywności oraz poddawani byli testom sprawności fizycznej.
Nad przebieg imprezy czuwała Pani Magda Ustianowska z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego, który jest krajowym operatorem Programu Szkolny Klub Sportowy. Trzeba dodać, że Pani Magda jeszcze do niedawna była uczennicą naszej szkoły!
W Karlinie zajęcia ogólnorozwojowe, atletyczne prowadził Piotr Lisek, polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce, medalista mistrzostw świata, halowych mistrzostw świata oraz dwukrotny halowych mistrzostw Europy.