«

»

Mar 25

WYJĄTKOWE OBCHODY DNIA OSADNIKA

Dnia 20 marca 2019 roku w Hali Homanit Arena społeczność uczniów naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Dnia Osadnika. Pani dyrektor Beata Pawlik powitała serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Uczennica klasy pierwszej „b” Zuzia Mikołajczyk popisała się wierszem „Polska jest wspaniała”. Historia osadnictwa na naszym terenie została opisana sportowymi zabawami. Była podróż pociągiem. Pan burmistrz Waldemar Miśko, w roli zawiadowcy stacji, pierwszym gwizdkiem dał sygnał do zabawy. Następnie odbyły się wyścigi z bagażami – należało poszukać domu. Porządkowanie miasta to kolejna zabawa, w której sprawnością najpierw wykazać się musieli przedstawiciele władz miasta, a następnie uczniowie. Było dużo radości, bo nie było łatwo toczyć piłkę plażową miotłą z witek brzozowych. Kolejna wesoła zabawa dotyczyła ubrania dziecka do szkoły. Rodzice z seniorami musieli ubrać dziecko w ubrania przyniesione przez zawodników. Kreatywność naszych „projektantów” była wspaniała. Dzieci w wielkich kaloszach i czapkach uszatkach wyglądały bardzo zabawnie. Sadzenie ziemniaków, porządkowanie śmieci, a na koniec wyścig z taczkami i budowanie domów to kolejne wesołe zabawy.
W trakcie zabaw widownia mogła podziwiać prezentację fotograficzną przygotowaną przez panią Lidię Piłkowską, która prowadzi w naszej szkole Koło Fotograficzne. Wszystkie zabawy poprzedzały występy artystyczne uczniów ze Szkół z Daszewa, Karścina, Karwina. Taneczne zdolności zaprezentowali mali tancerze ze Szkoły Tańca „Szczepan”. Gościnnie śpiewał także chór „PASJONATO”. Piosenkę pożegnalną wykonali uczniowie z klasy drugiej „b”. Rozstrzygnięto również grę „KARLINOPOLIS”. Zwycięzcą został Borys Ryszewski.
Na zakończenie wszyscy mogli spotkać się na kawie i pysznym cieście upieczonym przez naszych wspaniałych rodziców. W przerwie można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Karlińskiej.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta.

Ewa Dąbrowska